• Проект фінансова грамотність

ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

Ощадність

Проект «ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ»: досягнення, проблемні питання і завдання на майбутнє:

Проект ” ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ “

План організаційних заходів Харківського інституту банківської справи Університету банківської справи з підвищення фінансової грамотності населення

Анонс питань

Лист щодо розміщення АНОНСУ

Затверджено

Рішенням робочої групи з питань виконання

Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності

населення в Україні в рамках співпраці Харківського банківського Союзу,

Харківського університетського консорціуму

під патронатом Харківської обласної державної адміністрації

на 2017 – 2019 роки

Протокол №   1     від 27.09.2019 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ТУРНІРУ З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

НА КУБОК ГОЛОВИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

у 2019 році

 

 1. Загальні положення
 • Відкритий регіональний турнір з фінансової грамотності (далі Турнір)  проводиться у рамках проекту підвищення рівня фінансової грамотності населення України.
 • Організатори Турніру: Харківський банківський союз, Харківський університетський консорціум; Харківський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Громадська Організація «Діловий клуб «Партнер» під патронатом Харківської обласної державної адміністрації.
 • Базові заклади вищої освіти: Харківський національний університет
  ім. В. Н. Каразіна; Харківський національний економічний університет
  ім. С. Кузнеця; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого; Харківський національний університет будівництва та архітектури;  Харківський національний університет внутрішніх справ; Харківський національний аграрний університет ім. Докучаєва; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння Нацiональної академiї державного управлiння при Президентовi України; Харківський державний університет харчування та торгівлі; Український державний університет залізничного транспорту; Харківський економіко-правовий університет; Харківський торговельно-економічний інститут КНТЕУ.
 • Партнери: ПАТ «МЕГАБАНК», ПАТ «БАНК «ГРАНТ»,
  Філія – Харківське обласне управління ПАТ «Ощадбанк», Харківське ГРУ
  ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», Харківська обласна дирекція АБ «УКРГАЗБАНК»,
  Філія Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» в м. Харкові, Харківська обласна Дирекція АТ «Райффайзен Банк Аваль», Регіональне відділення АКБ «Індустріалбанк», Відділення «Харківська міжрегіональна дирекція» ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», Східно-Українська Регіональна дирекція АТ «ОТП Банку», Північно-Східний регіональний Департамент ПАТ Банк «Восток», Регіональне відділення АБ «Південний» в м. Харкові, Відділення Північного Регіонального Центру ПАТ «Кредіт Дніпро», Регіональна Дирекція «Регіон-Схід» ПАТ «Кредобанк», Бізнес-Центр Північно-Східного регіону ПАТ «Ідея Банк», Харківське Регіональне управління ПАТ «Укрсиббанк», Харківське Головне відділення ПАТ «СКАЙ БАНК».
 • Турнір проводиться за інформаційної підтримки сайту «E-learning для банкірів», на якому розміщені необхідні інформаційні ресурси турніру «KharkivFinCup-2019».
 • Координатор турніру – Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи».
 • Участь у Турнірі на добровільних засадах. Турнір є  відкритим для учнівських об’єднань, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів та студентів закладів вищої освіти.
 • Команда професійного журі складається з числа провідних фахівців та керівників банківських установ області, викладачів закладів вищої освіти Харківщини, відомих вчителів.
 1. Визначення мети та завдання Турніру
 • Мета турніру: створення основ для підвищення фінансової грамотності учнівської молоді та студентства, як необхідної умови підвищення рівня і якості життя. Налагодження освітнього, наукового, організаційно-методичного співробітництва, спрямованого на розвиток фінансової грамотності громадян України.
 • Завдання Турніру:
 • пошук талановитої молоді, рівень фінансової грамотності яких у майбутньому сприятиме розвитку фінансової просвіти, розбудові в країні інформаційного суспільства, становленню громадянського суспільства;
 • формування практичних навичок та компетенцій використання фінансових послуг задля підвищення власного фінансового добробуту;
 • формування інтересу до передових досягнень у галузі фінансово-інформаційних та фінансово-комунікаційних технологій;
 • сприяння поглибленому вивченню фінансової грамотності;
 • удосконалення роботи з обдарованою молоддю;
 • активізація творчої діяльності вчителів, науковців, студентів та аспірантів закладів вищої освіти і підвищення рівня викладання фінансової грамотності.
 1. Реєстрація учасників
 • У Турнірі можуть брати участь команди, які складаються з 6           учасників. Команду очолює капітан, який є її офіційним  представником.
 • Кожне учнівське об’єднання, загальноосвітній і позашкільній навчальний заклад та заклад вищої освіти  акредитації можуть висунути тільки 1 (одну) Команду для участі в Турнірі. Готує Команду тренер, який є вчителем або викладачем відповідного закладу або об’єднання.
 • Команди мають вчасно оформити заявки на участь в Турнірі.  Команди проходять реєстрацію з використанням електронної анкети. Після реєстрації кожному члену Команди і тренеру на сайті «E-learning для банкірів» створюється аккаунт і надсилається на вказаний email логін і пароль, що дозволяє зайти на сторінки турніру «KharkivFinCup-2019».
 • Реєстрація Команди проводиться капітаном Команди (капітан обирається учасниками команди). Реєстрація здійснюється на сайті khibs.ubs.edu.ua.
 • Після реєстрації й отримання доступу, інші члени Команди та тренер заповнюють свої персональні дані в профілі Команди на сайті. Інформація про кожного члена Команди та тренера повинна бути вказана на веб-сторінці команди до початку Турніру.
 • Зареєструвавшись для участі в Турнірі, учасники підтверджують, що вони ознайомилися з правилами Турніру і прийняли його умови.
 • Зареєструвавшись на веб-сайті, учасники Турніру дають дозвіл на обробку їх особистої інформації Організатором. Особиста інформація буде використовуватися для відправки інформаційних повідомлень по електронній пошті, SMS, телефону або з використанням інших засобів зв’язку.
 • Інформація, яка надається учасником та тренером при реєстрації і заповнення різних форм повинна бути достовірною.
 • Кожен учасник може бути учасником тільки однієї Команди. Після того як Турнір розпочався учасники не можуть змінювати свої Команди.
 • Члени журі та оргкомітету реєструються на сайті адміністратором на підставі відповідних списків і на особистий email їм висилаються логін і пароль.
 1. Етапи Турніру, номінації, критерії перемоги.

 Турнір проводиться в кілька етапів.

Реєстрація команд учасників: з 14.10.2019 по 01.11.2019 (включно)

Перший етап проводиться в системі LMS Moodle. Метою етапу є       визначення загального рівня фінансової грамотності учасників шляхом тестування в оболонці

Тестування проводитиметься у встановлений день, всі учасники одноразово тестуються. Дається одна спроба. Час на відповідь обмежена. Кількість завдань стає відомим в день проведення тестування.

Терміни проведення:

Тестування:  05.11.2019 року з 12.00 до 18.00.

Обробка результатів: 05.11. – 06.11.2019 року.

Оголошення результатів: 06.11.2019  о 12.00.

Кращі 10 Команд від кожної групи, які набрали найбільшу кількість балів за рейтингом проходять до другого етапу.

Другий етап проводиться у вигляді змагання з використанням Соціально-економічного симулятору із управління ресурсами «Життєвий капітал» на базі Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», під час якого Члени Команд мають продемонструвати свої вміння управляти особистими фінансами.

Терміни проведення:

09.11.2019 – для Команд  загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів;

10.11.2019 – для Команд закладів вищої освіти;

16.11.2019 – для Команд коледжів та технікумів.

Тренери Команд об’єднуються в окремі Команди та також приймають участь у змаганні. Їх результати додаються до загальних результатів Команди.

Проведення гри з 10.00 до 16.00.

Обробка і оголошення результатів: до 17.00 для кожного дня змагання.

З порядком і варіантом гри для учасників, а також переможців змагання визначають представники ГО «Діловий клуб «Партнер».

До наступного етапу проходять дев’ять Команд (3 Команди загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, 3 Команди коледжів та технікумів і 3 Команди закладів вищої освіти, які отримали сумарну більшість балів за результатами першого та другого етапів.

Третій етап полягає у захисті підготовлених Командами творчих робіт на тему фінансової грамотності.

Термін проведення: 03.12.2019.

 • Кожна Команда, що вийшла до Третього етапу Турніру готує відео ролик (презентацію) у вигляді соціальної реклами на тему «Фінансової грамотності», головною вимогою до якого є залучення молоді до поглибленого вивчення фінансових питань, стимулювання творчого мислення і отримання практичних навичок у фінансовій сфері, сприяння розвитку раціональної фінансової поведінки, а покращення фінансових знань серед широких верств населення регіону.
 • Розподіл тем до роликів (презентацій) відбувається шляхом жеребкування в день після оголошення результатів Другого етапу Турніру.
 • Вимоги до соціальної реклами:
 • формат подання Команда обирає на власний розсуд;
 • тривалість презентації матеріалу до 3-х хвилин.
  • Оцінювати конкурсні роботи (презентації) Команд будуть члени журі за такими критеріями:
 • актуальність та оригінальність ідеї;
 • змістовність контенту соціальної реклами;
 • рівень анімації / акторської гри;
 • креативність сценарію;
 • повнота і точність відповідей на запитання журі.
  • Після демонстрації соціальної реклами Команди відповідають на запитання членів журі за обраною тематикою.
  • Команди, які не пройшли до Третього етапу Турніру, також можуть взяти участь у створенні творчих робіт на тему фінансової грамотності у вигляді соціальної реклами поза конкурсом.
   • Обрати тематику можна буде на сайті Турніру.
   • Команда має завантажити свою розробку у відповідному розділі сайту турніру http://elearning.khibs.ubs.edu.ua/
    до 01.12.2019 року (18-00).
   • Такі роботи будуть оцінені за окремими номінаціями членами Журі.
 1. Підведення підсумків та нагородження переможців.
 • Результати участі команд у кожному етапі підсумовуються. Переможником стає Команда, яка набрала найбільшу кількість балів у своїй групі за результатами трьох етапів.
 • Всі учасники отримують Сертифікати участі в Турнірі.
 • Переможці Турніру отримують індивідуальні Сертифікати участі, та Кубок переможця.
 • Команди, які посіли ІІ і ІІІ місці отримують індивідуальні Сертифікати та пам’ятні призи від організаторів Турніру.
 1. Вирішення проблемних питань в ході Турніру, дискваліфікація.
 • Учасники, незгодні з результатами Турніру, мають право подати апеляцію протягом 24 годин після завершення відповідного етапу.
 • Апеляцію необхідно надіслати на адресу khibs@khibs.ubs.edu.ua з адреси електронної пошти, який використовувався при реєстрації на Турнір.
 • Організатор приймуть рішення про апеляцію протягом трьох робочих днів з дня її отримання.
 • Рішення Організатора Турніру з будь-яких питань є остаточним.
 • Учасники Турніру можуть задавати будь-які питання, пов’язані з проведенням Турніру, його умовами тощо на пошту khibs@khibs.ubs.edu.ua.
 • Організатор розгляне тільки повідомлення, отримані від адреси електронної пошти, які були використані при реєстрації на Турнір.

 Контактні особи:

Харківський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»:

Заступник директора з виховної роботи, к.е.н., доцент, Пасічник Ірина Володимирівна (ivp142917@gmail.com; 067-943-43-53; 050-401-40-43)

Провідний спеціаліст лабораторії супроводження дистанційного навчання ДВНЗ «Університет банківської справи», к.е.н., доцент Сословський Володимир Георгійович.