Соціальна відповідальність

Корпоративна соціальна відповідальність в Університеті розвивається за кількома основними напрямами - навчально-методична, просвітницька, філантропічна.

Корпоративна соціальна відповідальність в Університеті розвивається за кількома основними напрямами - навчально-методична, просвітницька, філантропічна.

Проект «Корпоративна соціальна відповідальність»

З 2009 року Університет банківської справи став одним з ініціаторів та активним учасником робочої групи (створеної відповідно по розпорядження Міністерства освіти та науки України за ініціативи представництва ООН в Україні) по розробці єдиної навчальної програми «Корпоративна соціальна відповідальність» та методичного забезпечення. Розроблена навчальна програма є основою нової освітньо-професійної програми для магістрів (з вересня 2014/15 н.р.), де соціальна відповідальність є дисципліною, затвердженою Міністерством освіти та науки України.

Експерти Університету брали участь також у створенні професійного стандарту менеджера з КСВ та розробці методичних рекомендацій для практиків з оцінки ефективності КСВ.

Участь у Глобальному договорі ООН

У вересні 2010 року УБС НБУ підписав Глобальний Договір ООН.

Університет взяв участь у роботі у двох напрямах – «Медіа та КСВ» і «Екологія».

У рамках роботи у проекті Глобального договору в Університеті розпочалось впровадження елементів «Зеленого офісу»:

  • проведення семінарів та круглих столів присвячених впровадженню принципів сталого розвитку та концепції «Зелений офіс»;
  • організацію студентського конкурсу з виготовлення наліпок із нагадуванням про бережне відношення до ресурсів;
  • створення бібліографічного центру з питань охорони довкілля, спеціалізованого книжкового фонду, фонду періодичних видань екологічного напряму, враховуючи навчальні програми та запити читачів;
  • організацію інформаційної взаємодії з екологічними та природоохоронними організаціями і рухами;
  • впровадження заходів із збереження ресурсів, вірної утилізації, закупівель з врахуванням екологічного маркування.

Практичною складовою стали також студентські акції зі збору батарейок на переробку, акції по утилізації використаних освітлювальних ламп, толок з очищення парків, посадка нових саджанців, прибирання зелених територій, збереження архітектурних пам’ятників. Крім того, протягом року студенти інституту беруть участь у Всеукраїнських заходах з природоохоронної та екологічної діяльності (конкурси, змагання, семінари). Студенти взяли під опіку об’єкт музею «Прикарпаття» у Пирогово.

Традиційними акціями є «Посади своє дерево» (Харківський інститут); «Чисте довкілля – запорука здоров’я нації» (Харківський інститут); «Зелене місто» (Львівський інститут); «Будь уважним та економним» (Львівський інститут); «Парки міста – наше багатство» (Черкаський інститут); підтримання всесвітньої акції “Година землі у твоєму рідному місті” тощо.