• ІІ Регіональний Турнір з фінансової грамотності
10.12.2018

ІІ Регіональний  Турнір з фінансової грамотності на кубок

 голови Харківської обласної державної адміністрації

2018 року

У 2018 році вдруге було проведено Регіональний турнір з фінансової грамотності на Кубок голови Харківської обласної державної адміністрації, що підтверджує важливість та актуальність питання розвитку та навчання молоді Харківщини в напрямку підвищення рівня фінансової грамотності.

Організаторами Турніру виступають Харківський банківський союз, Харківський університетський консорціум; Харківський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» (ХННІ УБС) під патронатом Харківської обласної державної адміністрації.

Турнір проводився з метою створення основ для підвищення фінансової грамотності учнівської молоді та студентства, як необхідної умови підвищення рівня і якості життя, а також налагодження освітнього, наукового, організаційно-методичного співробітництва, спрямованого на розвиток фінансової грамотності громадян України.

З 5 листопада по 1 грудня 2018 року команди загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області та м. Харкова, закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів та закладів вищої освіти приймали участь у трьох етапах Турніру.   

Перший етап проводився 05 листопада 2018 року в режимі online шляхом комп’ютерного тестування на сайті дистанційного навчання студентів ХННІ УБС «E-learning для банкірів».

Метою етапу було визначення загального рівня фінансової грамотності кожного учасника команди.

У першому етапі прийняли участь 288 осіб. Сформовано 16 команд з закладів вищої освіти Харкова, 9 команд закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів, а також 23 команди з загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Харківщини.

Другий етап Турніра у формі фінансово-освітньої гри «Життєвий капітал» проводився 10-11 листопада та 17 листопада на базі Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи».

Члени команд продемонстрували свої вміння управляти особистими фінансами. В нелегкий бій вступили 10 команд від закладів вищої освіти, 9 команд від коледжів та технікумів та 10 команд загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Щасливий квиток до наступного етапу отримали по 3 команди від кожної категорії, а саме:

 • від ЗВО
  • «Фінансово грамотні» (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця);
  • «Акули бізнесу» (Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»);
  • «Financial Brain» (Харківський національний університет
   ім. В. Н. Каразіна)
 • від закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів
  • «Магнати» (Харківський кооперативний торгово-економічний коледж),
  • «ХТЕК КНТЕУ» (Харківський торговельно-економічний коледж Київського національного торгово-економічного університету),
  • «Фінансисти» (Житлово-комунальний коледж Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова)
 • від загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів
  • «Бізнес-сила» (збірна команда Харківської гімназії №43 та Харківського ліцею №141 Харківської міської ради Харківської області),
  • «Золотий запас» (Харківська гімназія №46
   ім. М.В. Ломоносова),
  • «П’ятий мегаполіс» (Харківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №5 Харківської міської ради Харківської області).

Третій етап відбувся 01 грудня 2018 року. Учасники презентували власні дослідження з питань фінансів та презентували доробки для членів журі. 

Усі команди змогли продемонстрували високий рівень знань з фінансової грамотності, креативний підхід та розуміння складних економічних проблем.

Урочисте нагородження переможців та учасників Турніру за участю Адміністрації Харківської області, банків Харківського банківського Союзу, Харківського університетського консорціуму та банків Харківщини відбулося 08.12.2018 року об 11.00 в приміщенні Харківського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» за адресою пр. Перемоги, 55 (актова зала).

Усі переможці були нагороджені почесними призами від представників МегаБанк, ПриватБанк, Банк Грант, Укргазбанк, Альфа-Банк, Банк “Восток”, Ощадбанк, Credit Agricole та інших.

Також почесним гостями цього заходу стали заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Бабічев Анатолій Валерійович, заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації – начальник  управління міжнародних відносин та розвитку підприємництва Колмик Олена Вікторівна, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Карпова Лариса Георгіївна, президент Харківського банківського союзу Жукова Олена Михайлівна, президент університетського консорціуму Бєлова Людмила Олександрівна, президент громадської організації Діловий клуб «Партнер» Івагло Сергій Володимирович. 

Наш інститут радий вітати усіх та, сподіваємося, й надалі нами буде організовано безліч подібних заходів, які організовані Адміністрацією Харківської області, представниками Харківської науки й освіти та бізнесом!