«Аукціон надій» – масштабний щорічний благодійний захід, який проводять студенти Університету банківської справи Національного банку України.

За вісім років свого існування «Аукціон надій» зібрав достатньо велику суму – близько 1,7 млн. грн.

За ці кошти були здійснені вісім добрих справ, а саме:

 • Обладнано мультимедійний клас у Школі соціальної реабілітації м. Городка (ЛІБС)
 • Куплено інкубатор екстракласу для пологового будинку № 1 м. Львова  (ЛІБС)
 • Відкрито перший в Україні Храм Пам’яті у відреставрованій старовинній дерев’яній церкві XVII століття в с. Кутах (ЛІБС)
 • Очищення русла річки Вільшанки, укріплено її береги в селі Млієв (ЧІБС)
 • Облаштовано реабілітаційний кабінет у Харківському обласному спеціальному загальноосвітньому навчально-виховному закладі для дітей із вадами слуху (ХІБС)
 • Відкрито перший Центр соціокультурної реабілітації для сліпих у Львівській спеціалізованій бібліотеці імені Тараса Шевченка УТОСу (ЛІБС)
 • Видано комплекти підручників і робочих зошитів з дисципліни «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів шкіл-інтернатів та сиротинці (ІМПО)
 • Відновлено дубовий парк у Моринцях, посаджений 50 років тому українцями з різних куточків світу до 150 – річчя Т. Шевченка (ЧІБС)

У минулому навчальному році акція проводиться на базі Харківського інституту банківської справи УБС НБС.

 Слоган акції: «РУХАЮСЬ. ЖИВУ!»

Метою Аукціону було : зібр коштів для придбання динамічних параподіумів для реабілітації хворих в Українському науково-дослідному інституті протезування та відновлення працездатності.

Результатом проведення Аукціону стало придбання трьох параподіумів на загальну суму 260925 грн.

За роки проведення студентський Аукціон надій здобув визнання та отримав багато нагород серед яких:

 • Аукціон надій» – переможець у номінації «Благодійна акція року» Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2012, 2013».
 • Cпеціальна нагорода конкурсу “Благодійник року-Львівщина 2011”.
 • Приз «Народний благодійник» V Національного конкурсу «Благодійник року» ВБО «Асоціація благодійників України» за проведення щорічного благодійного студентського заходу «Аукціон надій», 2010 р.
 • Серія фото І-го «Аукціону надій» перемогла в номінації «Благодійність і соціальний захист» у ІІ Всеукраїнському фотоконкурсі «Благодійність крізь призму об’єктива», 2010 р.

Десятий аукціон вже стартував і набирає обертів, завершити акцію планується 30 жовтня, у Всесвітній день ощадності в музеї етнографії та художнього промислу.

Цілі Аукціону:

матеріальна: відновити архітектурну композицію Леонардо Марконі «Рільництво, Ощадність, Промисловість» розміщеної на даху будинку Львівського музею етнографії та художнього промислу.

Але не тільки реставрація скульптурної композиції «Ощадність. Рільництво. Промисловість» є кінцевою метою організаторів. У планах – донести до пересічного українця ідею ощадності, допомогти йому навчитися правильно заощаджувати, зберігати і примножувати. Бо значущість цієї скульптурної композиції – набагато глибша. Вона втілює три основні переваги як основу добробуту України – уміння заощаджувати, ділитися і берегти, працювати і правильно розподіляти плоди своєї праці. Саме тому слоган аукціону – «Працюй, зберігай, примножуй», а символ – маленька мурашка, сила якої – у спілці і працьовитості.

10 aukcion-nadij

Цілі Аукціону:

матеріальна: відновити архітектурну композицію Леонардо Марконі «Рільництво, Ощадність, Промисловість».

просвітницька: популяризація ідей Ощадності серед українців, поширення знань з історії міст України, зокрема Львова , серед молоді.

Символ – «Мурашка». Світ – як мурашник, мурашки – його мешканці, які контактують та виконують спільну роботу. Кожен вносить свою лепту у розвиток світу. Заради успіху треба трудитись як мурашка. Мурашка – символ працьовитості, старанності, мудрості, терпіння, наполегливості, далекоглядності, ощадності. Кожна мурашка асоціюється з підприємництвом та організованістю.

Слоган«Працюй, зберігай, примножуй!» актуалізований напис на будівлі Галицької ощадної касі – Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

За часів Андрея Шептицького рух Ощадності рятував українців від зубожіння. До речі, цього року Україна святкує 150-річний ювілей з дня народження А. Шептицького.

У плані заходів – партнерська підтримка мистецьких, промислових, сільськогосподарських об’єднань, а також Міністерства культури, Академії наук України, церкви, органів студентського самоврядування Львівщини та України та профільних ВНЗ Львова.

Пропоновані події:

 • круглий стіл за участі УГКЦ з метою обговорення ідей Ощадності, зокрема ідей А. Шептицького;
 • дискусійний клуб, де буде презентовано доповіді студрад ВНЗ – партнерів щодо бачення молоддю розвитку держави, реформ та ощадних технологій у сільському господарстві, фінансово-кредитній сфері, промисловості;
 • проведення цікавих лекцій та вуличних флешмобів «Працюй та зберігай»;
 • запрошення Бодо Шефера. Майстер-клас від гуру фінграмотності. Зустріч з дітьми, школярами, дорослими.

Мета – роз’яснення людям основ фінансової грамотності та ефективності ощадних технологій.

Заходи спрямовані на збір коштів:

 • пошук лотодавців і збір лотів
 • благодійний концерт силами ВНЗ – партнерів
 • серія благодійних концертів у містах локації інститутів УБС НБУ – Києві, Черкасах, Харкові, Львові
 • продаж листівок з фінансовими та ощадними порадами
 • поширення відеороликів серед партнерів з закликом стати меценатами проекту
 • завершення Аукціону у Всесвітній день заощаджень (30.10.2015) проведенням відкритого Аукціону у музеї етнографії та художнього промислу ( м. Львів).

Нині проект уже отримав підтримку міського голови міста Львова Андрія Садового, управління історичного середовища Львівської міської ради, дирекції музею етнографії та художнього промислу, Національної академії наук України.

Необхідна сума для відновлення скульптурної групи – 700 тисяч гривень, яку необхідно зібрати організаторам проекту – УБС НБУ та ВНЗ – партнерами.

 

Контактні особи:

Голова Студентського самоврядування

ЛІБС УБС НБУ (м. Київ) – Ірина Богайчук (0935347689)

Керівник відділу маркетингу та

зв’язків зі ЗМІ УБС НБУ (м. Київ) – Наталія Кузьма (0676726128)

Заступник директора ЛІБС УБС НБУ (м. Київ) – Ірина Жеребило (0504306737)