• 072 “Фінанси, банківська справа та страхування”, 6.030508 Фінанси і кредит (Варіативна компонента “Банківська справа”)

ОСВІТНІЙ РІВЕНЬ «БАКАЛАВР»
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ»
6.030508 «ФІНАНСИ І КРЕДИТ»
ВАРІАТИВНА КОМПОНЕНТА «БАНКІВСЬКА СПРАВА»

2018-2019 навчальний рік починається з 3-го вересня.

За освітнім рівнем «бакалавр» осінній і весняний семестри на 3 курсі 15 і 16 тижнів, на 4 курсі 15 і 12 тижнів відповідно. На весняний семестр 3 курсу додається тиждень індивідуальної роботи.

Екзаменаційна сесія на 3 курсі триває з 12 грудня по 06 січня 2019 року, зимові канікули з 07 січня по 20 січня 2019 року. Ліквідація академічної заборгованості з 21 січня по 27 січня 2019 року. Весняний семестр розпочинається з 28 січня по 19 травня 2019 року. Екзаменаційна сесія з 20 травня по 09 червня 2019 року. Літні канікули розпочинаються з 24 червня по 01 вересня 2019 року.

На 4 курсі зимова екзаменаційна сесія триває з 17 грудня по 30 грудня 2018 року. Зимові канікули з 31 грудня по 20 січня 2019 року. З 21 січня по 03 лютого 2019 року проводиться атестація здобувачів вищої освіти з економічної теорії. Виробничу практику студенти проходять з 04 лютого по 03 березня 2019 року. Для її організації інститутом заключено близько 50 угод про співпрацю та на проведення практики. Найбільш ефективно базами виробничої практики використовуються функціонуючі фінансово-кредитні установи міста, області, регіону, які забезпечують виконання вимог наскрізних програм практики. Весняний семестр триває з 04 березня по 25 травня 2019 року, а екзаменаційна сесія проводиться з 27 травня по 09 червня 2019 року. Атестація здобувачів вищої освіти з дисциплін за фаховим спрямуванням відбувається з 10 червня по 23 червня 2019 року.

Факультет управління та фінансових технологій

Спеціальність: 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»,

6.030508 «Фінанси і кредит»

Бакалавр з фінансів, банківської справи та страхування

Бакалавр з фінансів і кредиту

Повна загальна освіта, на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних випробувань)

Мета освітньої програми – підготовка конкурентоспроможного бакалавра, здатного виконувати професійні функції з фінансово-кредитної діяльності.
Вимоги до кваліфікації визначає освітньо-кваліфікаційна характеристика бакалавра, яка є обов’язковою для органів управління вищою освітою, вищих навчальних закладів, а також міністерств, відомств, асоціацій, підприємств, організацій різних форм власності, де готуються або використовуються фахівці освітнього ступеня «бакалавр» з узагальненим об’єктом діяльності: «фінансові відносини на мікро- і макрорівні» з нормативним терміном навчання чотири роки для денної форми.
Загальний обсяг програми складає 240 кредитів. Базові дисципліни навчального плану становлять 75% (180 кредитів), у тому числі дисципліни циклу гуманітарної підготовки складають 16,7% (30 кредитів), циклу природничо-наукової та загальноекономічної – 25 % (45 кредити), професійної та практичної підготовки 58,3% (105 кредитів). Вибіркова частина складає 25% (60 кредитів).

Ключові результати навчання

– основних положень сучасних економічних теорій і основ управління та їх використання в банківській справі;
– національної та міжнародної нормативно-правової бази банківської сфери;
– сучасних методів математичного моделювання та обробки інформації;
– сучасних інформаційних систем і технологій, сфери професійної діяльності;
– іноземної мови з рівнем володіння «незалежний користувач».

– застосовувати на практиці та адекватно інтерпретувати вимоги чинної нормативно правової бази;
– ефективно планувати та організовувати роботу/навчання/самонавчання;
– опрацьовувати великі масиви інформації, здійснювати її систематизацію та робити висновки на підставі її вивчення;
– використовувати сучасні інформаційні системи і технології для потреб професійної діяльності;
– застосовувати лінійні та нелінійні методи прогнозування, регресійні методи аналізу, стохастичні моделі, параметричне моделювання, оптимізаційні задачі;
– застосовувати методи наукових досліджень у професійній діяльності;
– формувати ефективну комунікативну стратегію, працювати в команді для досягнення спільної мети.

– використання знань, умінь й навичок у банківській та фінансовій сферах й практики економічних досліджень для освоєння теоретичних основ і методів;
– застосовування принципів, прогресивних форм та методів планування для розвитку банківського бізнесу;
– реалізація методик та технологій, які застосовуються у банківській діяльності;
– демонстрація творчого мислення при формуванні та просуванні банківського продукту;
– організація ділових комунікацій у професійній сфері, у тому числі іноземною мовою;
– обґрунтування власної позиції та надання пропозицій, спираючись на раціональну аргументацію;

Професійні профілі випускників з прикладами
Відповідно до первинних посад, які може обіймати випускник вищого навчального закладу, бакалавр з фінансово-кредитної діяльності підготовлений виконувати функції: управлінську, аналітичну, нормопроектну, організаційну, обліково-статистичну, контрольну, комунікативну.

Навчання для здобуття освітнього ступеня магістра

Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно складена державна атестація

Доктор економічних наук, професор Азаренкова Галина Михайлівна

V семестр