• 6.030508 Фінанси і кредит (Банківська справа)

Освітній ступінь «бакалавр»
Напрям підготовки «Фінанси і кредит»
Професійне спрямування «Банківська справа»

Навчальний рік починається з 1-го вересня.
За освітнім ступенем «бакалавр» осінній і весняний семестри на 1-3 курсах тривають по 17 тижнів. На 4 курсі 16 і 12 тижнів відповідно. Протягом першого тижня семестру проводяться лекційні заняття. Екзаменаційна сесія триває на 1 курсі з 28 грудня по 17 січня, зимові канікули з 25 січня по 3 лютого. Весняний семестр розпочинається з 8 лютого по 5 червня. Екзаменаційна сесія з 6 червня по 26 червня. Літні канікули розпочинаються з 27 червня.
Екзаменаційна сесія на 2-3 курсах триває з 4 січня по 24 січня, зимові канікули з 25 січня по 3 лютого. Весняний семестр розпочинається з 4 лютого по 8 червня. Екзаменаційна сесія з 9 червня по 26 червня. Літні канікули розпочинаються з 27 червня.
На 4 курсі зимова екзаменаційна сесія триває з 21 грудня по 3 січня. Зимові канікули з 4 січня по 13 січня. З 14 січня по 24 січня проводиться державна атестація з економічної теорії. Виробничу практику студенти проходять з 25 січня по 6 березня. Для її організації інститутом укладено близько 50 договорів про співробітництво та договорів на проведення практики. Як бази виробничої практики використовуються найбільш ефективно функціонуючі фінансово-кредитні установи міста, області, регіону, які забезпечують виконання вимог наскрізних програм практики. Весняний семестр триває з 7 березня по 29 травня 2016 року, а екзаменаційна сесія проводиться з 30 травня по 12 червня. Державна атестація з фахових дисциплін відбувається з 13 червня по 26 червня.

Факультет банківської справи

Напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»

Професійне спрямування «Банківська справа»

Бакалавр з фінансів і кредиту

Спеціальні вимоги до зарахування
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу

Спеціальні положення (умови) про визнання попереднього навчання (формального, неформального, неофіційного)
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.

Мета освітньої програми – підготовка конкурентоспроможного бакалавра, здатного виконувати професійні функції з фінансово-кредитної діяльності.
Вимоги до кваліфікації визначає освітньо-кваліфікаційна характеристика бакалавра, яка є обов’язковою для органів управління вищою освітою, вищих навчальних закладів, а також міністерств, відомств, асоціацій, підприємств, організацій різних форм власності, де готуються або використовуються фахівці освітнього ступеня «бакалавр» з узагальненим об’єктом діяльності: «фінансові відносини на мікро- і макрорівні» з нормативним терміном навчання чотири роки для денної форми.
Загальний обсяг програми складає 240 кредитів. Базові дисципліни навчального плану становлять 75% (180 кредитів), у тому числі дисципліни циклу гуманітарної підготовки складають 16,7% (30 кредитів), циклу природничо-наукової та загальноекономічної – 25 % (45 кредити), професійної та практичної підготовки 58,3% (105 кредитів). Вибіркова частина складає 25% (60 кредитів).

Ключові результати навчання

– основних положень сучасних економічних теорій і основ управління та їх використання в банківській справі;
– національної та міжнародної нормативно-правової бази банківської сфери;
– сучасних методів математичного моделювання та обробки інформації;
– сучасних інформаційних систем і технологій, сфери професійної діяльності;
– іноземної мови з рівнем володіння «незалежний користувач».

– застосовувати на практиці та адекватно інтерпретувати вимоги чинної нормативно правової бази;
– ефективно планувати та організовувати роботу/навчання/самонавчання;
– опрацьовувати великі масиви інформації, здійснювати її систематизацію та робити висновки на підставі її вивчення;
– використовувати сучасні інформаційні системи і технології для потреб професійної діяльності;
– застосовувати лінійні та нелінійні методи прогнозування, регресійні методи аналізу, стохастичні моделі, параметричне моделювання, оптимізаційні задачі;
– застосовувати методи наукових досліджень у професійній діяльності;
– формувати ефективну комунікативну стратегію, працювати в команді для досягнення спільної мети.

– використання знань, умінь й навичок у банківській та фінансовій сферах й практики економічних досліджень для освоєння теоретичних основ і методів;
– застосовування принципів, прогресивних форм та методів планування для розвитку банківського бізнесу;
– реалізація методик та технологій, які застосовуються у банківській діяльності;
– демонстрація творчого мислення при формуванні та просуванні банківського продукту;
– організація ділових комунікацій у професійній сфері, у тому числі іноземною мовою;
– обґрунтування власної позиції та надання пропозицій, спираючись на раціональну аргументацію;

Професійні профілі випускників з прикладами
Відповідно до первинних посад, які може обіймати випускник вищого навчального закладу, бакалавр з фінансово-кредитної діяльності підготовлений виконувати функції: управлінську, аналітичну, нормопроектну, організаційну, обліково-статистичну, контрольну, комунікативну.

Навчання для здобуття освітнього ступеня магістра

Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно складена державна атестація

Кандидат економічних наук, доцент Мусієнко Олена Миколаївна

І семестр